Dálkový průzkum Země
Apply for MSc admission – Copernicus Master in Digital Earth
Apply for MSc admission – Copernicus Master in Digital Earth – with a continuous assessment of applications until May 30, 2025.
>>Study international in Europe – Participation cost fees will be automatically waived for eligible and selected candidates.<<
ELIGIBILITY
The call is open for any qualified candidate applying for admission to the EMJM ‘Copernicus Master in Digital Earth’ holding a European Economic Area (EEA) or Swiss nationality. Applicants shall conform with admission and eligibility rules, full details have been outlined at https://master-cde.eu/admission/eligibility-criteria.
i. Students who have earned a Bachelor, Diploma or Master’s degree in the geospatial domain.
ii. Current EEA & Swiss nationals pursuing undergraduate studies in the geospatial are welcome to apply. A candidate must be in the final year of a Bachelor’s degree, the undergraduate degree (bachelor’s or equivalent) must be completed prior to August 31, 2025.
EEA (European Economic Area) nationals: Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, and Switzerland.
Please note that at the time of application candidates select and prioritize at least one specialization track.
HOW TO APPLY?
Submit one single pdf document to msc-cde@plus.ac.at until May 30, 2025. The application document must include:
1. CV (use e.g. Europass CV; provide standard data; list your education and professional experience; include a motivational text passage stating why are you applying; indicate your English level skills);
a. attach a copy of passport page with photo;
b. attach a copy of your official study transcript.
Selection Committee Chairs: Prof. Vít Voženílek, Prof. Sébastien Lefèvre
Prof. Stefan Lang, Joint Programme Coordinator
Ceny rektora 2024
S mírným zpožděním, ale s o to větší radostí sdílíme skvělou zprávu! V rámci letošních Cen rektora byli oceněni dva členové naší katedry:
– Mgr. Oldřich Rypl získal Čestné uznání studentům za odborný článek za svůj text The Quality of Life in Czech Rural and Urban Spaces.
– RNDr. Alena Vondráková, Ph.D., LL.M byla oceněna v kategorii autorů odborných knih za publikaci Tyflomapy – Tyflomodely – Tyflopomůcky: Rozvoj představivosti osob se zrakovým postižením prostřednictvím 3D modelů s auditivními prvky.
– Bc. Nikola Hönigová byla oceněna v kategorii udržitelnosti za nejlepší závěrečnou vědeckou nebo uměleckou práci s prací Uplatnění kartografie a geoinformatiky ve vybraných cílech udržitelného rozvoje
Oběma oceněným srdečně gratulujeme a děkujeme za jejich přínos!
Podávejte přihlášky ke studiu do 15. března 2025
Moravská Vodárenská hledá Specialistu – Operátora GIS!
Hledáme odborníka na GIS, který se připojí k našemu týmu a pomůže nám spravovat a analyzovat geografická data v oblasti vodohospodářství. Pokud máte zkušenosti se softwarem ArcGIS Pro, orientujete se v práci v CAD, databázemi a chcete se podílet na správě vodárenské infrastruktury, ozvěte se nám!
Náplň práce:
- Zpracování digitálních technických dat o vodovodech a kanalizacích
- Komunikace s projektanty, geodety a státní správou
- Práce s GPS a měření v terénu
- Správa, výdej a analýza dat, tvorba mapových výstupů
- Technická podpora desktopové a mobilní aplikace GIS
Nabízíme:
- Zaměstnání přímo v Olomouci
- Rozmanitá práce v kanceláři a terénu
- Příjemné pracovní prostředí a podporující tým
- Možnost profesního růstu a dalšího vzdělávání
Zaujala vás tato pozice? Pošlete nám svůj životopis na adela.sochurkova@smv.cz !
Katedra geoinformatiky je vůdčím pracovištěm v oblasti výzkumu a aplikace bezpilotních systémů (UAS). Na základě nejnovějších vědeckých poznatků, bohatých praktických zkušeností a špičkového vybavení dokážeme reagovat na aktuální požadavky v oblasti pořizování leteckých snímků. Jednou z našich hlavních oblastí zájmu jsou metody rychlého mapování, kde jsou požadovány aktuální snímky v době krizové události (např. povodeň, sesuv, větrná kalamita). Snímkování z různých výšek a pohledů umožňuje získávat data s velmi vysokým prostorovým rozlišením a zároveň při dodržení vysoké geometrické a obrazové kvality snímku. Naše bezpilotní technika, stejně tak jako pracovníci jsou certifikování pro legální provoz v různých aplikačních oblastech. Naše katedra je vybavena špičkovým vybavením pro letecké snímkování:
- multirotorový systém – Hexacopter XL,
- motorový paraglide – PIXY,
- multispektrální kamera – Tetracam ADC,
- středoformátová fotogrammetrická kamera Phase One,
- využíváme také letadla Cessna.
Výzkumný tým katedry se v oblasti UAS a dálkového průzkumu Země zaměřuje na témata krajinné ekologie, geomorfologie a archeologie. Díky spolupráci s předními evropskými odborníky můžeme zveřejňovat naše úspěchy v prestižních vědeckých časopisech. Část našich aktivit také směřuje do spolupráce s Českou společností pro fotogrammetrii a dálkový průzkum. Mezi naše projekty s největším ohlasem můžeme zařadit:
- sestavení metodiky pro UAS fotogrammetrii,
- využití UAS fotogrammetrie pro hodnocení změn ve fluviální geomorfologii,
- záchranná archeologie,
- monitoring mělkých sesuvů,
- monitoring obnovy lesa s využitím UAS multispektrálních analýz.