Závěr
Hlavním cílem diplomové práce bylo vizualizovat časoprostorový vývoj parků Filozofické fakulty pomocí tematických plánů a 3D modelů. Dále potom připravit podklady pro prezentaci projektu odborným komisím a široké veřejnosti. Tento cíl práce byl splněn. Podklady pro prezentaci odborným komisím i široké veřejnosti byly odprezentovány a na základě jejich schválení byl získán grant na revitalizaci parkánových zahrad.
V průběhu práce byly vytvořeny tematické plány pro časové horizonty 1822 – 1830, 2010 a stav po revitalizaci v roce 2011. Na podkladech tematických plánů byly vytvořeny 3D modely a průlety těmito modely. Pro zachycení posledního stavu před revitalizací byly vytvořeny projekty v programu Microsoft Photosynth, který byl umístěn na web sdružující projekty z aplikace Photosynth. Byly popsány možná řešení pro revitalizaci nádvoří na Křižkovského 8. Došlo k zhodnocení vybraných programů, které by bylo možné použít pro modelování parků. Měření z totální stanice byla použita pro prostorové analýzy. Byly popsány možná využití výstupů z diplomové práce. K diplomové práci byly vytvořeny webové stránky umístěné na serveru katedry geoinformatiky v Olomouci. Součástí diplomové práce je rešerše na 3D modelování a vizualizace v GIS, nové trendy ve spojení s GIS a historický vývoj parkánových zahrad a přilehlých budov.
Diplomovou práci považuji za velice užitečnou, jelikož napomohla zviditelnění projektu revitalizace. Bez vizualizací by projekt nebyl tak dobře prezentovatelný, protože když lidé mají možnost vidět, jak by dané místo mohlo v budoucnu vypadat, přistupují k tomu s mnohem větším zájmem. Vizualizace z diplomové práce posloužily při jednání na zasedání rektora, při jednání s městem, památkovou péčí, ministerstvem kultury, při prezentaci projektu veřejnosti atd. Vizualizace projektu se dostaly do novin i do televize. Na základě těchto faktů považuji cíle práce za splněné.