Během tvorby bakalářské práce došlo k několika výsledkům, z nichž ten, který je považován za nejdůležitější, je finální verze manuálu s názvem Praktický manuál prostorově orientované infografiky.

Jedním z prvních cílů bakalářské práce byla studie a seznámení se současným stavem řešené problematiky. Bylo potřeba stanovit definici infografiky a určit, jak se infografika dá klasifikovat. Těmto krokům předcházelo studium doporučené a také ostatní literatury, která byla pro práci nezbytná.

Po rešeršní práci následoval krok nacházející se na pomyslné hranici mezi teoretickou a praktickou částí bakalářské práce, a to sběr a zpracování dat. Mezi nejpoužívanější geografickou datovou sadu, která byla při tvorbě použita, patří geografická databáze ArcČR® 500. Tato databáze byla zdrojem pro podkladová i tematická data jednotlivých map v prostorových infografikách. Pro doplňující data, statistiky a informace byl častou metodou Český statistický úřad, poskytující velmi zajímavá a potřebná data různé tematiky. Ke zpracování potřebných dat a také následné tvorbě datových vizualizací byl použit desktopový program MS Excel z balíku Microsoft Office 365, dále také Tabulky Google, Numbers, LibreOffice Calc a webový nástroj Flourish.

Nejobsáhlejšími kroky byla tvorba map, která probíhala v programech ArcGIS Pro verze 2.9.1 a QGIS, dále úprava map, tvorba prostorových infografických vzorů a jejich manuálových částí a následná finální podoba praktického manuálu v programu Adobe Illustrator CS6. Ke kompletaci stránek do finální podoby byl použit program Adobe InDesign CS6.

Před samotnou tvorbou výsledného praktického manuálu proběhlo uživatelské testování vzorů prostorových infografik a vzorů manuálových částí s popisem jejich tvorby. Testování probíhalo ve dvou fázích. První měla za cíl zodpovědět otázku, zda podle vzorů manuálové části na dané téma dokáže respondent vytvořit prostorově orientovanou infografiku. Ve druhé fázi bylo zjištěno, jak respondent vnímá jednotlivé vzory po vizuální stránce. V obou metodách byl zvolen osobnější přístup testování, a to formou přímého pozorování a také rozhovorů během testování, díky čemu byla poskytnuta okamžitá zpětná vazba na práci, problémy nebo například návrhy na zlepšení. První fáze zahrnující praktické testování, byla zakončena anonymním dotazníkem.

Výsledný praktický manuál má rozměry 210 × 297 mm (formát A4) a je orientován na šířku. Jeho digitální podoba, společně s posterem (formát A2) a textem práce, je ve formátu PDF umístěna na webových stránkých práce, které jsou dostupné na webu Katedry geoinformatiky UP.