Extrakce elementů (postup a výsledky práce)
Všechna původní data, která byla ve formátu *.agr byla v prostředí ArcMap převedena na ESRI Grid s velikostí pixelu 1 m. Jednalo se o již filtrovaná data holého terénu, a proto nebylo potřeba obdržená data dále upravovat a byla považována za DTM vhodný k následujícím analýzám.
Jako první krok byl z poskytnutých dat ZABAGED ® vytvořen funkcí „Topo to Raster“ model terénu o velikosti pixelu 5 m, který byl odečten od DTM. Byly použity vrstvy kótovaných bodů, bodů výškového a polohového pole, vrstevnice, vodní toky a vodní plochy. Výsledný grid rozdílů (Obr.) nadmořských výšek poskytuje obecnou představu o oblastech, kde se od sebe oba modely nejvíce odlišují.

Grid rozdílů nadmořských výšek zájmového území

Charakteristiky gridu rozdílů nadmořských výšek
Z obrázku je patrné, že k největším rozdílům dochází v oblasti Suché Kamenice, která je charakteristická svým zařízlým korytem ve skalním terénu. V této oblasti vrstevnice ZABAGED ® v podstatě neexistují, takže model vytvořený z těchto dat vytvořil jednolitou plochu o určité nadmořské výšce, zatímco DTM LLS kopíruje údolí až k hladině řeky.
Ostatní markantní rozdíly se vyskytují především v oblastech skalních měst, kde je terén velmi členitý. Nastávají zde situace, kde v datech ZABAGED ® není vymodelován kopec (modré odstíny) nebo naopak údolí (červené odstíny). Lze ale říci, že naprostá většina území se pohybuje v rozmezí 10 m rozdílů nadmořské výšky, i když extrémní hodnoty dosahují -66 a +80 m.