Závěr
Studie bude využita při zpracování dat získaných v rámci výzkumu UMCS Lublin. Jde tedy pouze o dílčí část rozsáhlého projektu. Tento faktor se projevuje při přípravě dat, digitalizaci, volby metodiky pro DMR a jeho analýz, a v neposlední řadě na mapových výstupech a jejich komentářích. Ty jsou tvořeny jako návrh možných výstupů z analýz. Samotné výsledky je možné dále kombinovat i s daty získanými z jiných dílčích výzkumů a podle nich pak vynášet závěry. Tohoto šetření by se měl mimo expertů v dané oblasti (geoinformační technologie, hydrologie, chemie, biologie, zemědělství, životní prostředí) účastnit především limnolog.
Výsledky analýz jsou zpracovány v mapových výstupech a okomentovány. Na základě zjištěných výsledků lze konstatovat, že rozvodní poměry v tomto území nejsou stabilní. Jejich změna v tomto relativně krátkém období je závislá především na antropogenní činnosti. Propojení jednotlivých povodí je prováděno v rovinných oblastech formou hlubokých výkopů.
Dále je pro území charakteristický velký nárůst hustoty říční sítě a značný úbytek podmáčených oblastí. Tyto faktory opět naznačují antropogenní zásahy. Na území dále vzniká celá řada umělých vodních sběrníků, a to i na úkor přírodních jezer (jejich rozloha se přirozeně zmenšuje). Výsledky sklonových poměrů a akumulací vod dále potvrzují relativně rychlé změny hydrologické sítě, a to v území, jež má malý erozní potenciál. Všechny předešlé výsledky potvrzuje také změna využívání krajiny vedoucí od přírodní krajiny ke krajině kulturní (hospodářsky využívané).
Závěrem můžeme říci že na základě povrchových analýz DMR byl zjištěn vývoj rozvodních poměrů zájmového území spolu s dalšími hydrologickými charakteristikami. Dále byla popsána vstupní data, hydrologické poměry území a aspekty tvorby DMR spolu s jeho analýzami. Mimoto lze navíc do výsledků práce počítat také nastínění možností využití DMR a jeho analýz v limnologii.